lv


ru


en
galvenā lapa  /  publikācijas
 /  Klājuma tvaika izolācija


 
Klājuma tvaika izolācija
 

Ierīkojot mansarda jumtus, vēja izolācijas un tvaika izolācijas nodrošināšana ir pamatfaktors, kas garantē ēkas ilgmūžību un komfortablus dzīves apstākļus.


Ja daudzslāņu celtniecības konstrukcija neveido gaisa necaurlaidīgus savienojumus, tad spiediena atšķirība starp gaisu, kas atrodas telpā un ārpus tās, veido gaisa plūsmu. Tāda konvektīva plūsma pārvietojas no siltās telpas uz ārējo vidi. Visbiežāk gaisa plūsma veidojas starp vēja izolācijas/tvaika izolācijas plēvju salaidumu vietām vai starp jumta savienojumiem ar ārējām un iekšējām sienām, mūrlatām, krāšņu un kamīnu skursteņiem, ventilācijas šahtām un citiem celtniecības elementiem.


Līdz ar gaisu ūdens tvaiks iekļūst aukstajā jumta konstrukcijā, kur tas atdziest un veidojas kondensāts. Tā rezultātā siltumizolācija, spāru konstrukcija, koka un metāla jumta elementi nokļūst mitruma ietekmē. Kā apstiprina zinātniski pētījumi un prakse, kondensāta ūdens, kas izveidojies šādos apstākļos, var 30—40 reizes pārsniegt mitruma daudzumu, kas rodas difūzijas rezultātā.

Tādu lielu mitruma daudzumu nav iespējams izvadīt tikai ar ieklātās difūzijas hidroizolācijas palīdzību, kurai ir augsta tvaikcaurlaidība. Izšķirošā nozīme ir kvalitatīvai visu salaidumu un pārklājumu noblīvēšanai. Caur neblīviem savienojumiem no telpām izkļūstošais siltais gaiss nomainās ar pieplūstošo auksto āra gaisu, kuram jāsasilst līdz istabas temperatūrai. Viena no daudzām negatīvajām sekām ir lieli mājas apsildīšanas izdevumi.


Ēkas iekšpusē ieklātā tvaika izolācija kavē konvektīvā un difūzijas mitruma iekļūšanu siltumizolācijā. Tā kā bieži tiek pielaistas kļūdas tvaika izolācijas piestiprināšanā pie logiem, sienām, skursteņiem, citiem būvelementiem un tādu defektu labošana ir pietiekami sarežģīta un darbietilpīga, gan projektētājiem, gan celtniekiem nepieciešams ļoti nopietni un rūpīgi izvēlēties tvaika izolācijas plēves (jumtu tvaika barjeras) un to aksesuārus.


Kompānija DÖRKEN ražo vairāku veidu plēves jumtu tvaika izolācijai. Vispopulārākā un pieprasītākā tomēr ir armētā tvaika izolācijas plēve DELTA®-REFLEX. Šai plēvei ir siltumatstarojošs alumīnija slānis, kas pārklāts ar caurspīdīgu poliestera kārtu. REFLEX sistēmas pielietošana jumta tvaika izolācijai veicina konstrukcijas siltumsaizsardzības paaugstināšanos līdz pat 9%, un līdz ar to tiek samazināti ēkas apsildīšanas izdevumi. Tvaika izolācijas plēve pilnībā novērš tvaika difūziju, pateicoties ūdens tvaika pretestības gaisa difūzijas ekvivalentam Sd>100 m.


Augstā izturība 450 N/5 cm ļauj ieklāt šo tvaika izolācijas plēvi veselā veidā visā telpas garumā, taču vienlaikus plēve ir viegli lokāma un ērta pielietošanai. Neatņemama DELTA®-REFLEX sistēmas sastāvdaļa ir aksesuāri – līmlente DELTA®-POLY-BAND plēvju pārlaidumu vietu salīmēšanai, savienojošās un blīvējošās līmlentes DELTA®-BUTYL-BAND и DELTA®-FLEXX-BAND plēves piestiprināšanai pie sienām un caurulēm, kā arī līme DELTA®-TIXX tvaika izolācijas plēves hermētiskai savienošanai ar konstruktīviem jumta elementiem.

Valērijs Ņesterovs
SIA "Dörken" ģenerāldirektors

 


Celtniecības Plēvju Centrs
Produkti

pēc veida / pēc pielietojumadifūzijas membrānas


hidroizolācijas plēves


pretvēja plēves


tvaika barjeras


aksesuāri


ģeomembrānas


ģeotekstili


palīgmateriāli

Tehnoloģijas
Publikācijas
Klājuma tvaika izolācija
Система кровли изоляции DELTA
DELTA-SCHAUM-BAND SB60
Akcijas un jaunumi
Par kompānijuUzdodiet jautājumu:


Vārds *:e-mail *:Jautājums *:Ierakstiet
autorizācijas
kodu *
:


* –оbligātie lauki


   
   

 Meklēšana: 

   


  lapas karte

  versija drukai


 uz augšu
 uz galveno lapu

      Top.LV    


Adrese:  
Tālr./fakss:  
Mob. tālr.:  
e-pasts:  

Ganību dambis 36, Rīga, LV-1005, Latvija     karte
+371 28323728

info@pleves.lv, foils@inbox.lv